Brak odczuwania sytości

witam. mam problem związany z jedzeniem, ciogle o tym mysle i nie odczuwam sytości , ciagle bym jadla już nie wiem co mam robic. staram się panować ale niestety jest cotaz gorzej a waga idzie w gore ale to już nawet nie chodzi o wage tylko o moje zle samopoczucie , mój ciogly dol i każdego dnia jestem bardza nerwowa . Co mam dalej robic ? jak nad tym panować ?? niszczy to mój każdy dzień , bardzo proszę o pomoc bo ja już nie wiem co mam z tym robic.

Dzień dobry,

polecam skorzystać z pomocy psychodietetyka lub terapeuty, którzy pomogą przyjrzeć się zaistniałej sytuacji. Być może jedzenie nie służy tyko zaspokajaniu uczucia głodu ale jest silnie związane z odczuwanymi przez Panią emocjami.Warto nauczyć się odróżniać głód a emocje towarzyszące w życiu codziennym. Im szybciej poszuka Pani pomocy, tym mniejsze ryzyko pogorszenia samopoczucia.

Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Problem braku odczuwani sytości może być bardzo złożony. W pierwszej kolejności zachęcam do skonsultowania się z psychodietetykiem, który popracuję z Panią nad radzeniem sobie w sytuacjach zwiększonego apetytu i towarzyszącymi emocjami. Warto mieć na uwadze zaburzenia hormonalne, które mogą być przyczyną ciągłego odczuwania głodu. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie błędy w sposobie żywienia, dlatego też polecam skonsultować się z dietetykiem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Napady głodu. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/napady-glodu.html?c=9