Brak odczuwania zapachów

Witam! od kąt pamiętam nie czuję żadnych zapachów malowanych drzwi, kwiatów, perfum, brzydkich zapachów, a jeśli już to tylko minimalnie np. zapach mocnych świec. Słyszałam, że jeśli nie ma się zmysłu węchu to także smaku, a ja mam taki zmysł, bo czuję jak smakują potrawy. Co mi może dolegać?

Aleksander Ropielewski

Może mieć Pani zaburzenie czucia wynikajace z udzkodzenia części włókien nerwowych przekazujących poszczególne odczucia zapachowe. Takie wybiórcze uszkodzenie włókien lub kory mózgowej odbierajacej zapachy może powodować częściowe zaburzenia węchu bez zaburzeń smaku.