Brak odczuwanie emocji i uczuć

Od dwóch miesięcy, kiedy to zakończył się związek z moim chłopakiem i po kilku latach pogodziłam się z mamą, zauważyłam, że nie mam żadnych uczuć.Dowiedziałam się też , że moja była przyjaciółka mnie okłąmuje. Kiedyś na widok dzieci z Afryki wzruszałąm się, na każdym pogrzebie płakałam, płakałam też ze szczęścia czy też kiedy się śmiałam. Teraz nie płacze, nawet kiedy się śmieje. Lubiłam też pomagać innym, biednym, potrzebujący. Teraz nawet oni są mi obojętni. NIc, ale to kompletnie nic mnie nie

Witam
Zalecałabym wizytę u psychologa. Zakończenie związku może wiązać się z odczuwaniem straty i nastrojami depresyjnymi. Wskazana jest wtedy pomoc psychologa, a jeśli będzie taka konieczność to i wsparcie lekarza psychiatry.
Pozdrawiam B.K.

Witam serdecznie,

jednym z mechanizmów obronnych (metod radzenia sobie z wewnętrznymi konfliktami w celu np. zmniejszenia lęku, frustracji) jest mechanizm wyparcia. Najogólniej ujmując, polega on na usunięciu ze świadomości myśli, uczuć, pragnień, które wiążą się z bolesnymi skojarzeniami. Wyparcie ma miejsce wtedy, kiedy zaspokojenie potrzeb może powodować przykrość. Wyparte emocje nadal istnieją, jednak nie są dostępne świadomości.
Prawdopodobnie sytuacja rozstania z Pani chłopakiem, stała się na tyle silnym przeżyciem emocjonalnym dla Pani, że nie jest Pani wstanie doświadczać emocji (na poziomie świadomym). Możliwe, że wynika to z wewnętrznego, nieświadomego skojarzenia, że obdarzanie kogoś uczuciami jest bolesne (ponieważ uczucia do osoby Pani chłopaka, po rozstaniu kojarzą się Pani z bolesnymi uczuciami).

Dobrym znakiem jest samoświadomość, samoobserwacja i fakt, że zauważyła Pani u siebie taką zmianę.

W razie gdyby taka sytuacja się przedłużała, proszę zwrócić się o bezpośrednią pomoc do specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl