Brak odporności u dziecka a wada genetyczna

moje dziecko urodzilo sie bez odpornosci. jest to spowodowane wada genetyczna (?) czy mozna wytworzyc odpornosc u takiego dziecka? jakie sa metody?

Milena Lubowicz

Pytanie jest zbyt ogólne żeby na nie odpowiedzieć. Jeżeli nie wiadomo w jakim mechanizmie zaburzona jest odporność, trudno doradzić jak ją wzmocnić. Generalnie u zdrowych dzieci, często chorujących pomaga: prawidłowa dieta, właściwa dawka witamin, unikanie niepotrzebnego leczenia antybiotykami, ograniczenie styczności z dymem papierosowym, odpowiednia ilość snu, spokój, unikanie chorób zakaźnych oraz właściwe ubranie. Rady te niekoniecznie mogą pomóc Pani dziecku jeżeli przyczyna braku odporności jest poważna (jak Pani sugeruję choroba genetyczna). Proponuję rozmowę z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam