Brak okresu a antybiotyki

Witam, mój problem związany jest z brakiem okresu. Regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne. Miesiąc temu brałam równocześnie przez 28 dni antybiotyk, i moj okres był bardzo skąpy. W tym miesiącu dopadła mnie grzybica pochwy, oczywiście poszłam do ginekologa, dostałam leki.

Teraz gdy powinnam dostać okres, wcale się  nie pojawia... Nie wiem czy jest to spowodowane braniem innych leków podczas brania leków antykoncepcyjnych. (aczkolwiek wcześniej również wiele razy zażywałam jednoczenie antybiotyk i pigułki i okres pojawiał się  normalnie ) Ginekolog oczywiście mnie badała. Czy podczas badania ginekologicznego wyczułaby bez problemu gdybym była w ciąży? Proszę o odpowiedz.

Witam serdecznie,

Antybiotyki osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego podczas kuracji antybiotykiem oraz 7 dni po jej zakończeniu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Jeżeli tak Pani nie postąpiła to istnieje ryzyko ciąży.

Leczenie, które przeszła Pani w ostatnim czasie może powodować brak krwawienia.
Badanie ginekologiczne powinno stwierdzić obecność ciąży chyba, że była to bardzo wczesna ciąża.
Dlatego proponuję wykonanie dla pewności testu ciążowego. Gdyby wynik był ujemny a kolejne krwawienie również się nie pojawiło konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam