Brak okresu a negatywny test ciążowy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Czy jezeli okres miałam 9grudnia 2013 a do stosunku doszło 22grudnia mogę być w ciąży ponieważ nadal nie dostałam okresu a test pokazuje wynik negatywny.A zanim dostałam ostatni okres przestałam brać antykoncepcję ,czy jest możliwość bym była w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku teoretycznie ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Jeśli jednak test ciążowy jest negatywny, ryzyko to jest niskie. Brak miesiączki może być natomiast wynikiem przejściowych zaburzeń miesiączkowania, które mogą występować po odstawieniu antykoncepcji. Jeśli miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.