Brak okresu a pozytywny wynik testu ciążowego

Witam! Piszę, ponieważ potrzebuje porady lekarza. Okres spóźnia mi się 5 dni. Robiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Robiłam go wieczorem to też może być dlatego. Nie pamiętam jakie miałam dni podczas stosunku, ale wydaje mi się, że mógł być to dzień płodny. Od wczoraj mam delikatne plamienie, ale to na pewno nie okres, bo to plamienie jest prawie niewidoczne. Niech mi pani doradzi, co mam robić.

Witam! Może Pani powtórzyć test ciążowy. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że wynik można uznać za wiarygodny dopiero po dwóch tygodniach od stosunku. Dopiero wtedy gonadotropina kosmówkowa produkowana przez zarodek, osiąga poziom, który jest możliwy do wykrycia w moczu za pomocą testu. Najprościej i najkorzystniej jednak będzie jeśli uda się Pani do ginekologa aby przeprowadzając badanie potwierdził lub wykluczył ciążę. Jeśli okaże się, że nie jest Pani w ciąży lekarz od razu zajmie się przyczyną opóźniania się miesiączki. Najczęściej stan taki spowodowany jest czynnościowymi zaburzeniami podwzgórza. Spowodowane są one przez silny stres, intensywne ćwiczenia fizyczne, utratę masy ciała w przebiegu anoreksji, bulimii lub niezrównoważonego odchudzania. Są to przyczyny całkowicie odwracalne. Niekiedy zaburzenia miesiączkowania rozwijają się w wyniku chorób macicy lub jajników. Leczenie zazwyczaj opiera się na przyjmowaniu preparatów hormonalnych regulujących cykl miesięczny i przywracających prawidłowe krwawienia. Pozdrawiam