Brak okresu a prawdopodobieństwo ciąży u 48-latki

mam 48 lat i brak okresu czy mogę być w ciąży chodż robiłam test 2 i były negatywne proszę o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli testy ciążowe były wykonane co najmniej 14 dni po stosunku to ryzyko ciąży jest bardzo niskie - nie ma powodów do niepokoju. Opisany brak miesiączki może mieć natomiast wiele innych przyczyn, w tym może być wynikiem rozpoczynającej się menopauzy. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.