Brak okresu a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych po porodzie

Witam, 15 marca urodziłam synka, Lekarz przepisał mi Cerazette ale ze względu na częste krwawienia postanowiłam je odstawić. Teraz mam przepisane Yaz. Ostatni okres miałam 29.09-05.10.2013 i od tamtej pory nic. Nie wiem kiedy mam zacząć brać Yaz. Czekać na okres czy rozpocząć bez niego? Robiłam test i wyszedł negatywny - poza tym zawsze kończymy w prezerwatywie. Proszę o pomoc

Jeżeli test ciążowy był ujemny powinna Pani poczekać z rozpoczęciem zażywania Yaz do pierwszego dnia miesiączki. W przypadku niepojawienia się miesiączki do końca listopada należy ponownie wykonać test ciążowy a przy wyniku ujemnym zgłosić się do lekarza.