Brak okresu a rozpoczęcie stosowania YAZ

Od początku grudnia miałam zacząć brać YAZ by uregulować mój okres. Niestety nie dostałam, mimo, że wcześniejsze wahania cyklu były w granicach 31-37 dni, teraz jest 45 dni odstępu a okresu nie ma(Od dwóch tyg przyjmuję furaginę na zap. pęcherza).Czy mimo to mogę zacząć przyjmować tabletki i jak jest z ich skutecznością ochrony przed ciążą? Może powinnam zacząć je brać i odstawić po paru dniach, by nastąpiło krwawienie z odstawienia? Słyszałam, że można również okres wywołać.

Witam,
proponuję zatem rozpocząć pierwsze opakowanie - ochrona przez pierwszy miesiąc nie będzie jeszcze w pełni, zaleca się dodatkowe zabezpieczenie.
W przerwie od tabletek powinno pojawić się krwawienie