Brak okresu a swędzenie pochwy

Mam 18 lat , od 3 miesięcy nie mam miesiączki . Spałam z chłopakiem i sie nie zabezpieczaliśmy . Z pochwy wydziela sie biały śluz oraz jest swędzenie pochwy . Robiłam także test, który okazał sie negatywny . Czym jest to spowodowane ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna Pani zgłosić się do ginekologa. Zbada on Panią, wykona cytologię oraz oceni typ wydzieliny z pochwy.
Jednokrotnie wykonany test ciążowy (mógł on zostać wykonany zbyt wcześnie) nie jest pewnym wykluczeniem ciąży. Warto wykonać go powtórnie.
Świąd i biały śluz w pochwie mogą być oznakami zakażenia grzybiczego. Jest ono łatwe w leczeniu. Niezbędne są jednak globulki dopochwowe wydawane na receptę, więc wizyta u lekarza jest niezbędna

Mariusz Sadowski Ginekologia

Zapalenie pochwy- skontaktuj się z lekarzem. Może trzeba wykonać bakteriogram, leczyć Ciebie i chłopaka