Brak okresu a torbiel jajnika

wrzesień współżyłam z mężczyzną ale nie doszło do wytrysku. Później miałam okres 4 dni 30 31wrz. 1 2 paź. i teraz spóźnia mi się już z 2 tygodnie. Robiłam testy ciążowe i dają wynik negatywny. Czy brak miesiączki może być wywołany z powodu torbieli jajnika?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Torbiel jajnika może być przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Nie można wykluczyć jednak innej przyczyny dolegliwości. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który po ustaleniu przyczyny braku krwawienia wdroży odpowiednie postępowanie.