Brak okresu a zapalenie pochwy

Witam, piszę z zapytaniem. Na początku września miałam ostatnią miesiączkę (od zawsze była nieregularna, cykl trwał od 30 - 50 dni czasami). Sądziłam, że może być to spowodowane tym, że zakończyłam antykoncepcję hormonalną (od 17 roku życia z przerwami, obecnie mam 22 lata). Jednak zamiast okresu mam zapalenie pochwy - swędzenie, zaczerwienienie, biały śluz. Na razie używałam tabletek dopochwowych na bazie rumianku. Jednak nie widzę zmiany. Czy może być to spowodowane brakiem okresu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Infekcja może być przyczyną braku krwawienia. Niemniej jednak należy niezwłocznie wdrożyć leczenie infekcji. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który po ustaleniu przyczyny dolegliwości wdroży odpowiednie leczenie.