Brak okresu, ból podbrzusza i obrzmienie sutków

Witam:) Mam pytanie czy spóżniający się okres już ponad miesiąc a obecnie ból sutków i ich obrzmienie (na końcach sutków takie lekkie zabielenie) i od dziś ból w dole brzucha może być objawem nadciągającej miesiączki?? Wykluczam ciążę. Proszę mi pomóc w odpowiedzi na to pytanie, czy okres moze spóżniac się tak długo??

Aleksander Ropielewski

Zaburzenia miesiączkowania mogą mieć wiele przyczyn. Objawy jakie Pani opisuje mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych powodujących opóźnienie się miesiączki. Nie wiem jakie leki Pani przyjmowała oraz nie mam możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego aby stwierdzić jednoznacznie czym powodowane jest opóźnienie okresu. Rozpoznawanie przyczyn opóźniania się miesiączki podejmujemy po 3 miesiącach bez miesiączki.