Brak okresu, ból podbrzusza i piersi a objawy wczesnej ciąży

Witam. Mam problem typu iż spoznia mi się miesiączka juz 4 dzień. Cykle mam raczej regularne co 30 dni +/- 1dzien. Boli mnie lekko podbrzusze jakny przed okresem oraz bolą mnie piersi. Robiłam test ciązowy ( który miałam w szafce od około 2 mcy) w dniu spodziewanej miesiaczki około 17 godziny - wyszedł negatywny. Do lekarza idę dopiero w piątek ale chciałam się poradzic czy to mogą byc objawy wczesnej ciązy. Zaznaczam ''bardzo wczesnej'' może byc to dopiero 10 dzien. test mógł nie wykryc ciązy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie ciąża jest prawdopodobna, tym bardziej, że test wykonała Pani nieprawidłowo, tj. za wcześnie oraz nie z porannej porcji moczu. Sugeruję zatem powtórzyć test ciążowy z pierwszej porannej porcji moczu po około 14 dniach od stosunku.