Brak okresu, bóle piersi i poranne mdłości a test ciążowy negatywny. Czy na pewno to nie ciąża?

Mam 24 lata, przyjmuję od 3 lat M*** 21. Zawsze miałam regularne miesiączki co 28 dni, od pół roku przyjmuję leki na migrenę P*** Wzf 40 mg. Wszystko było ok do czasu, kiedy powinam dostać miesiączkę 13 pażdziernika, a nie dostałam. Dziś mamy 19., a ja nadal nie mam okresu, do tego dziś mam takie mrowienia w piersiach jak przy nabieraniu pokarmu (jestem już mamą, ale nie miałam wcześniej takich objawów, ciążę pierwszą miałam bezobjawową). Rano miałam okropne mdłości, robiłam dziś test ciążowy, ale wyszedł negatywnie. Wczoraj powinam zacząć kolejne opakowanie pigułek, ale nie zaczęłam, bo boję się, że jestem w ciąży. Czy to może być ciąża, ale test jej nie wykrył? Proszę o pilną odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Testy ciążowe w moczu dodatnie są po 10-14 dniach od zapłodnienia, zaś test we krwi po co najmniej 7 dniach.

Zabrakło mi  informacji, czy przyjmowała Pani tabletki prawidłowo. Możliwe jest, że krwawienie z odstawienia nie wystąpi i nie zawsze przyczyną tego jest ciąża.

Proponuję wzytę u ginekologa.