Brak okresu co to oznacza? Ciążę?

Witam.

Powinnam mieć okres 22 grudnia ( mam nieregularny) a dziś mija 14 dni jak go nie mam. Uprawiałam seks z zabezpieczeniem i wszystko było dobrze. Bola mnie lekko sutki i mam bole w podbrzuszu codziennie od dnia kiedy powinnam dostać okres. Normalnie mam go 4 dni i przez te 4 dni co powinnam mieć leciała mi brązowa wydzielina a później znikła. .. dwa razy miałam nudności, ale to pewnie przez nerwy. W lato tez mi się  raz spóźnił 2 tyg i dostałam go a teraz to nie zapowiada się. W grudniu miałam dużo nerwów i myślę że to miało wpływ na to że nie mam okresu. Ale może nie wiem.. Czy jestem w ciąży?? Pomóżcie!!! Zdesperowana.:(

Witam serdecznie!

Wszystko wskazuje na to, że jednak miała Pani okres w tym cyklu. Wspomina Pani o plamieniu, występującym dokładnie w dniach, w których spodziewana była miesiączka.
Krwawienie miesiączkowe może mieć zmienny charakter, zależny od czynników takich jak stres, dieta, znaczny wysiłek fizyczny. Inna możliwością jest wczesna ciąża, dlatego też, sugerowałabym wykonać test ciążowy.

Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie powinna być powodem do niepokoju. Jeżeli jednak test wyjdzie negatywny, a za miesiąc sytuacja się powtórzy, proszę skontaktować się z ginekologiem.
Pozdrawiam