Brak okresu - czy jestem w ciąży?

Witam!
Ostatnio miałam okres 9 lutego i do tej pory nie dostałam następnego i nie mam żadnych objawów zbliżania się miesiączki. Mój cykl owulacyjny trwa 28-29 dni. Kochałam się z chłopakiem 21 lutego dwa razy bez zabezpieczenia stosunkiem przerywanym. Czy mogę być w ciąży?

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam!

Przy 28-29-dniowych cyklach kolejna miesiączka powinna wystąpić około 8-9 marca. Biorąc pod uwagę, że owulacja powinna mieć wówczas miejsce 22-23 lutego (14-15 dzień cyklu), stosunki odbyły się w okresie płodnym (10-19 dzień cyklu).

Stosunek przerywany nie jest skuteczna metodą antykoncepcyjną. Istnieje więc ryzyko, że doszło do zapłodnienia (chociaż jest znacznie mniejsze niż przy pełnym stosunku).

Z drugiej strony wiele czynników jak stres, przeziębienie, odchudzanie, gorączka może zmienić czas wystąpienia owulacji oraz powodować opóźnienie krwawienia miesięcznego.

Proponuję wykonać test ciążowy. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe. Ponieważ upłynął termin spodziewanej miesiączki, wyniki powinny być wiarygodne. Jeżeli okres nadal będzie się spóźniał, a wyniki testu będą negatywne, warto go powtórzyć po 2 tygodniach.