Brak okresu - czy mogę być w ciąży?

Mam 19 lat i odkąd zaczęłam się kochać ze swoim chłopakiem miesiączka zaczeła mi się spóźniać. Ostatnio kochaliśmy się 2 dni temu, a okres powinnam dostać tydzień temu. Nie mam żadnych objawów ani ciąży, ani okresu. Nic mnie nie boli, tylko ostatnio miałam dużo stresu. Co mam robić? Czy jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku reprodukcyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Proponuję przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

Pamiętaj, że na brak miesiączki lub jej przesunięcie ma wpływ wiele innych czynników, jak np. stres czy zaburzenia hormonalne.

http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl