Brak okresu - czy może być wynikiem niedowagi?

Od dwóch miesięcy nie dostałam okresu. Mam 17 lat, 155 cm wzrostu i ważę 41 kilo. Nigdy się nie odchudzałam, jednak mam niedowagę. Czy może być ona przyczyną spóźniania się okresu? Czy konieczna jest w takim przypadku wizyta u ginekologa?

Witam!

Pamiętaj, że tylko w kontakcie bezpośrednim z lekarzem uzyskasz odpowiedź na swoje pytania. Zaburzenia okresu mogą wynikać z różnych przyczyzn, m.in. diety, ale Ciebie to nie dotyczy. Jeżeli zawsze miałaś niedowagę i prawidłowy okres, to nie podejrzewam, aby to była przyczyna. Zastanów się, czy ostatnio nie stresowałaś się bardziej niż zwykle, ponieważ nadmiar stresu może powodować zaburzenia miesiączkowania. Ważna jest kwestia współżycia - jeżeli masz chłopaka i z nim współżyłaś, to brak okresu może wynikać np. z ciąży. Sama widzisz, że jest wiele możliwośći, dlatego zachęcam do wizyty u lekarza.
Pozdrawiam