Brak okresu - czy przyczyną może być stres i nieustabilizowany tryb życia?

Witam. Jestem 8 miesięcy po cesarce. Nie karmię piersią od 4 miesięcy. Pierwszy okres po porodzie dostałam 5.08.2018, drugi 19.09.2018r. Do tej pory cisza. Dodam, że z chłopakiem kochałam się kilka razy, z zabezpieczeniem i nigdy nie dochodzi we mnie. Teraz odczuwam bóle brzucha, bóle pleców A miesiaczki brak. Dodam, że 19 września brałam tabletki antykoncepcyjne LIMETIC, ale tylko przez ponad 2 tygodnie. Źle się po mnich czułam. Czy spozniajacy się okres moze być spowodowany steresm i nieregularny trybem zycia?

Nieregularne krwawienie może mieć różne źródła, stres i nieregularny tryb życia mogą koec wpływ, jednak nie da się określić czy w Pani przypadku jest to przyczyna. Proponuję kontrolę u ginekologa. Pozdrawiam.