Brak okresu: Czy to ciąża?

Witam! Mam pewien problem. Mianowicie moja dziewczyna powinna dostać okres już tydzień temu. Martwimy się, że to może być ciąża. Jest dziewicą i nie uprawialiśmy seksu lecz masturbuje mnie (nie doszło do wytrysku ). U dziewczyny występuje ból piersi, jajników (mówiła, że zawsze tak ma przed miesiączką). Ostatnio była zestresowana, brała antybiotyki była chora (zapalenie ucha i gardła), a na dodatek dochodzi stres właśnie przed ciążą. Bardzo proszę o szybką odpowiedź ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Stres oraz przebyta infekcja mogą się przyczyniać do opóźnienia miesiączki. Błona dziewicza nie jest przeszkodą dla plemników. Jeżeli była możliwość przeniesienia spermy lub preejakulatu do dróg rodnych partnerki to należy wykonać test ciążowy.
Objawy, które się pojawiły mogą mieć związek ze zbliżającą się miesiączką lub ciążą.
Pozdrawiam