Brak okresu: Czy to normalne?

Otóż mój problem dotyczy spóźniającej się miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Po odstawieniu tabletek okres przyszedł normalnie (06,01,2011), ale od tamtej pory się nie pojawił niestety. Mało tego, moje samopoczucie znacznie się pogorszyło; boli mnie brzuch, głowa, zwiększył mi się apetyt, czasem występuje stan podgorączkowy. Objawy wskazujące na ciąże, aczkolwiek wynik testu ciążowego wyszedł ujemny (test był wykonywany dwa tygodnie po terminie w którym miał pojawić się okres). Moje pytanie brzmi czym jest spowodowane opóźnienie krwawienia i czy jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości rzeczywiście mogą sugerować ciążę, jednakże mogą także wiązać się z działaniami niepożądanymi związanymi z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych.
Proponuję oznaczyć beta-HCG z krwi oraz skonsultować problem z ginekologiem.
Badanie ginekologiczne oraz ewentualne badanie USG pozwoli wykluczyć zmiany organiczne, a stężenie beta-HCG we krwi jednoznacznie pozwoli wykluczyć ciążę.
Być może okres ulega opóźnieniu po odstawieniu tabletek i może zaistnieć potrzeba stymulacji luteiną.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl