Brak okresu: gdzie leży przyczyna?

Mam 17 lat, kochałam się pierwszy raz z moim chłopakiem 2 tygodnie temu, z zabezpieczeniem. Dodam, że mam nieregularne miesiączki, spóźniają się około 2-3 dni. Zgodnie z kalendarzykiem okres miałam dostać 17. Dziś jest już 21, a okresu ani śladu. Dnia siedemnastego zaczęły mnie boleć piersi. Były nabrzmiałe. Do tego doszedł ból brzucha, który mam do tej pory, takie kłucie z lewej strony brzucha, czasem z prawej. Mam wzdęcia. Wczoraj zrobiłam test ciążowy, nie jestem w ciąży. Co mi dolega?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Test ciążowy wykonany po 2 tygodniach od stosunku należy uznać za wiarygodny.
U każdej kobiety miesiączka co jakiś czas może nieco się opóźnić. Taki jednorazowy incydent zazwyczaj nie jest niczym niepokojącym. Może to wynikać np. ze stresu, dużego wysiłku fizycznego, zmiany klimatu. Gdyby jednak kolejne okresy budziły niepokój konieczna jest konsultacja gienkologiczna.
Pozdrawiam