Brak okresu i druga kreska na teście ciążowym

Moje cykle miesiaczkowe maja okolo 30 dni. Zazwyczaj okres pojawia mi sie w tych samych dniach co miesiac. Ostatnia miesiaczke dostalam 7 stycznia i trwala okolo 4 dni. Od tamtej pory brak miesiaczki. Wykonalam kilka testow ciazowych, na jednym z nich po dluzszym czasie pojawila sie blada druga kreska. Czy mozliwe jest ze bedac w ciazy jest za wczesnie na test?

Renata GrzechociĹska

Przede wszystkim test należy oceniać zgodnie z zaleceniem producenta, w konkretnej minucie. Później lub wcześnie jest on niediagnostyczny. Po takim czasie test powinien być wiarygodny. Sugeruję wykonać pomiar B-hCG i udać się do ginekologa.