Brak okresu i negatywne testy ciążowe a prawdopodobieństwo ciąży

witam mam problem powinnam miec miesiaczke teraz okolo 3 -4 maja jest juz 9 a ja dalej okresu nie mam co prawda brzuch boli mnie tak jak bym miala dostac okresu ale dalej go nie mam kochalam sie z partnerem ale nie bylo wytrysku we mnie malo tego zrobilam dwa testy ciazowe wyszly negatywnie czy jest mozliwe ze moge byc w ciazy prosze o szybka odpowiedz nie chce byc w ciazy i sie denerwuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą. W preejakulacie wydzielanym przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki. Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia. Jednak jeżeli testy ciążowe wykonane zostały po terminie spodziewanej miesiączki, to ciążę można wykluczyć. Sugeruję zgłosić się do ginekologa w celu wykonania USG i oceny endometrium macicy.