Brak okresu i negatywny test ciążowy a intensywne ćwiczenia

Witam, od 9 dni powinnam mieć okres, a nie ma go. Wczoraj po południu robiłam test ciążowy, wyszedł negatywny. Niedawno 3 dni z rzędu intensywnie ćwiczylam i dwa razy zażyłam tabletke na nerki. Co może być przyczyną braku okresu, skoro test wyszedł negatywny? Czy może źle zrobilam robiąc go po południu?

Elżbieta Rhone

Witam,
brak miesiączki może mieć wiele przyczyn - stres, znaczny wysiłek fizyczny, nieprawidłowe odżywianie, podróże i wiele innych. U kobiet w wieku rozrodczym, które współżyją należy wykluczyć ciążę - proponuję badanie poziomu beta HCG z krwi jeśli chce mieć Pani 100% pewność. U młodych kobiet jednak nieregularne miesiączki to częste zjawisko. Jeśli jednak miesiączki się nie pojawi lub zacznie być nieregularna jeśli wcześniej występowała regularnie to warto udać się do lekarza.