Brak okresu i plamienia po odstawieniu tabletek

Witam serdecznie. Mam problem. Otóż zażywałam tabletki antykoncepcyjne (był to mój pierwszy raz) nie wybrałam całego opakowania, skończyłam na 13 tabletkach. Na ulotce dołączonej do opakowania było napisane, że przerwać można w każdej dowolnej chwili. Tak więc zrobiłam. Do tego podczas zażywania miałam plamienia i po odstawieniu przez pierwsze 4 dni także one występowały. Okres powinnam dostac 25.12 ale go nie ma. Spóźnia się juz 12 dni. Dlaczego?? Kochałam się ale zawsze z prezerwatywą.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na skutek odstawienia antykoncepcji mogło dojść do zaburzeń miesiączkowania. Jeśli sytuacja nie unormuje się w ciągu następnych trzech cykli to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.