Brak okresu i różowe plamienia - co to oznacza?

Miesiączka spóźnia mi się już tydzień. Nie dziwi mnie to, bo zawsze mi się spóźniała, bo mam je nieregularne, ale dzisiaj zauważyłam różowy, przezroczysty śluz z pochwy. Z narzeczonym staramy się o dziecko. Dziś po stosunku zauważyłam, że śluz jest różowy i nadmiar nasienia, który ze mnie wypłynął też się zabarwił.

Witam serdecznie,
W przypadku braku miesiączki zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Czasami nie różnią się one od miesiączek, a innym razem mają zupełnie inny przebieg tzn. są mniej obfite, krótsze. Zatem krwawienie nie wyklucza ciąży.
Krwawienia/plamienia po stosunku mogą być związne z nadżerką szyjki macicy, polipami. Powinna Pani zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam