Brak okresu i wodnista wydzielina a prawdopodobieństwo ciąży

Brak okresu i wodnista bezwonna wydzielina z pochwy. 2 dni po okresie uprawiałam stosunek bez zabezpieczenia, w czerwcu miałam okres w lipcu jeszcze nie. Miesiączkę mam zazwyczaj regularną, cykl co 33 -34 dni. Odczuwam bóle podbrzusza i jajników jak przed miesiączką, złe samopoczucie i czasami bóle głowy. Czy to może być ciąża?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ współżyli Państwo bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą. W preejakulacie wydzielanym przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki. Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia. Proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie pojawi się.