Brak okresu - jaka przyczyna?

Witam,
Okres spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie, dotychczas miałam regularny. Wraz z dniem, w którym powinnam go dostać czułam się tak, jakbym miała go mieć lub jakbym go miała, czyli bolą mnie plecy, brzuch zrobił się tak jakby wzdęty i często boli mnie głowa. Ale nadal go nie dostałam. Z pochwy wydziela mi się tylko takie jakby białe coś (nie wiem jak to się nazywa). Raczej wykluczam ciążę, ponieważ nie współżyłam z chłopakiem, a jak się dotykaliśmy to nie wytrysnął przy mnie. Chociaż wiem, że raczej nie jestem w ciąży, to ciągle to sobie wmawiam, że dlatego nie mam miesiączki... Po tym wszystkim ciągle się tego boję. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję;*

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Brak miesiączki może być spowodowany przez wiele przyczyn. Może być to wynik stresu, wysiłku fizycznego, intensywnego odchudzania, zmiany klimatu. Należy również wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne, torbiele jajników. Gdyby miesiączka się nie pojawiła, wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Pozwoli to na postawienie właściwego rozpoznania oraz leczenia.
Pozdrawiam