Brak okresu, natomiast pojawia się brązowy śluz... Co to takiego?

Mam 17 lat, powinnam dostać okres 2 miesiące temu, jednak nie pojawił się.... W zamian za to dwa razy miałam plamienia w postaci brązowego śluzu z "nitkami" krwi... Pojawia się on przy podcieraniu. Nie mam pojęcia czym to możne być spowodowane... teraz brązowy śluz ustał, a pojawił się biały... strasznie się martwię, proszę o pomoc... :(

17 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli współżyła Pani przed ostatnią miesiączką płciowo, to niewykluczone, że zaszła Pani w ciążę i to jest przczyną braku miesiączki i pojawiania się brązowego plamienia. Można to w prosty sposób wykluczyć (lub potwierdzić), wykonując test ciążowy. Po takim czasie z pewnością będzie on wiarygodny. Jeżeli zaś nie mogło dojść do ciąży lub test będzie negatywny, to najprawdopodobniej cierpi Pani na zaburzenia hormonalne, powodujące brak miesiączki. W takim układzie, powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa, który zbada Panią oraz zleci podstawowe badania hormonalne z krwi. Tego typu zaburzenia są dość powszechne i zwykle łatwo dają się leczyć.

Pozdrawiam serdecznie!