Brak okresu, objawy ciążowe a brak widocznego zarodka w USG

Witam. Ostatnio byłam u ginekologa bo spóźnia mi się miesiączka już ponad miesiąc a ostatnią miałam 5 paź. On badając mnie tylko " palcami" stwierdził że jestem w 10 tc i dał mi skierowanie na usg, poszłam na to usg prywatnie do innego lekarza i okazało się że w ciąży nie jestem bo nic usg nie wykazało, ale objawy mam np. ból piersi, senność, mdłości. Nie wiem co mam już myśleć. A może ciąża jest młodsza niż obliczył lekarz i dlatego nie było jej widać?

Do 6 tygodni ciąża może być niezauważalna w badaniu USG. Aby w tym okresie potwierdzić lub wykluczyć obecność ciąży należy wykonać badanie poziomu beta HCG w moczu lub we krwi.