Brak okresu od 3 miesięcy u 50-latki

mam 50lat ,od 3 m-cy nie mam okresu,ani żadnych przykrych dolegliwości,bóli ani wybuchów gorąca.Czy dostanę jeszcze okres?Czy mogę jeszcze zajść w ciążę?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prawdopodobnie są to objawy menopauzy, natomiast proszę się udać do lekarza celem wykonania badania i weryfikacji wstępnego rozpoznania. Jeżeli okaże się że jest Pani w okresie menopauzalnym zajście w ciążę będzie bardzo mało prawdopodobne. Pozdrawiam.