Brak okresu od 6 miesięcy a rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub stosowanie plastrów

Witam, W wieku 18lat zaczelam miec problemy z miesiączkowaniem więc dostałam tabletki antykoncepcyjne. Brałam je ok 6 lat, odstawiłam i znowu przestałam miesiączkować. Zrobiłam sobie badania, wyszło że mam podwyższony testosteron oraz pęcherzykowate jajniki. Chciała bym wrócic do tabletek lub zacząc używać plastry, ale kiedy mam przykleić plaster lub wziąć pierwszą tabletkę skoro od 6 miesięcy nie mam okresu? Nawet luteina nie pomogla, mialam jedynie brązowe plamienie.

Lepiej byłoby postawić właściwą diagnozę u Pani przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji ale jeżeli chce Pani już zacząć preparat można od pierwszego dnia " brudzenia po luteinie lub od dzisiaj i wtedy krwawienia miesiączkowe powinny wystąpić regularnie pod koniec stosowania opakowania.