Brak okresu po odchudzaniu przy zaburzeniach odżywiania

Witam, mam 18 lat i cierpiałam na zaburzenia odżywiania w wyniku czego w ciagu 11 miesiecy schudłam 12 kg z wagi 70 na 58, mam 178cm wzrostu i teraz waże ok 63 lub 64kg, okres mi zanikł i w październiku poszłam do ginekologa, miałam usg i wyszło ze mam cienka błone macicy i trzeba odtworzyc cały cykl dostałam jedno opalowanie tabletek cyclo progynova i okres sie pojawił teraz juz od kilku dni boli mnie podbrzusze i nie wiem czy dostane okres czy nie, chce jeszcze troche przybrac dla zdrowia

Witam Panią serdecznie, gratuluję determinacji. Zachęcam do skorzystania z usług dietetyka, który ułoży dla Pani właściwie zbilansowaną zdrową dietę. Wystarczy jadłospis 7-dniowy, który można powtarzać. Z mojej strony zachęcam do spożywania posiłków składających się z produktów mlecznych i zbożowych, np. owsianka, kaszka manna i do tego jakiś owoc. Jeśli nie trawi Pani cukru mlecznego (laktozy), wtedy mleko należy wykluczyć z jadłospisu, ale z powodzeniem zastępujemy je jogurtami, kefirem, maślanką. W diecie nie powinno też zabraknąć warzyw, orzechów, nasion (np. sezamu, dyni), nasion r. strączkowych, ryb, chudego mięsa, olejów roślinnych tłoczonych na zimno (do sałatek i surówek). Możliwe też, że wymaga Pani suplementacji mineralnej i witaminowej.Życzę powodzenia, Anna Brinken

Witam, radziłabym wybrać się do dietetyka, który określi na analizatorze skład ciała w organizmie i dobierze odpowiednią dietę. Do prawidłowego cyklu miesiączkowego kobiety zawartość tkanki tłuszczowej powinna wynosić średnio 20% masy ciała. Wiąże się to z tym, że tkanka tłuszczowa jest jednym z organów produkujących estrogen, hormon niezbędny do prawidłowego przebiegu cyklu miesięcznego. Jeśli tej tkanki jest mniej, ciało produkuje zbyt mało estrogenu i okres zanika. Gdy dietetyk zrobi pomiar zawartości tłuszczu w organizmie, będzie mógł ułożyć odpowiedni jadłospis, który spowoduje przyrost tkanki tłuszczowej i w konsekwencji powrót do zdrowia. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam,

Gratuluje determinacji i trzymam kciuki. Proponowałabym wykonać badania chociażby podstawową morfologię aby wykluczyć dodatkowe problemy. W przeciwnym wypadku konieczne moze sie okazać włączenie do diety suplementów. Jeżeli chodzi o odżywianie to na apewno 5 regularnych posiłków dziennie, węglowodany złożone czyli kasze, ryż brązowy, pieczywo brązowe, dużo warzyw, a takze mieso - drób (kurczak, indyk) oraz ryby. Soki warzywne naturalne, dodatkowo orzechy, migdały, rodzynki. I tym sposobem powolutku do przodu.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, aby teraz wagę ustabilizować, a będzie to konieczne żeby uchronić się przed efektem jojo, należy zastosować specjalnie przygotowany pod Panią jadłospis. Proszę udać się do dietetyka, wtedy będzie Pani miała pewność, że dieta jest odpowiednio zbilansowana. Pozdrawiam, Kamila Ziemann