Brak okresu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej stosowanej przez 10 lat

W wyniku długotrwałego stosowania tabletek antykoncepcyjnych i odstawieniu (po 10 latach) nie dostałam okresu. Nie pojawił się on przez 3 miesiące wiec udałam się do lekarza. Stosowałam luteinę 1tab/dobę ale okresu nie było. Drugi lekarz stwierdził że dawka była za mała. Później dostałam ORGAMETRIL 3tab/dobę Moje pytanie - po jakim maksymalnie czasie powinien pojawić się okres po tym leku?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli w najbliższym czasie nie wystąpi miesiączka konieczna jest ponowna wizyta u lekarza ginekologa i jak sądzę, rozszerzenie diagnostyki.