Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a negatywny test

Dzieńdobry. Brałam leki antykoncepcyjne w połowie maja odstawiłam te leki. Dodam że brałam je 7 miesięcy. Ostatni raz okres miałam 5 czerwca. Jakieś dwa tygodnie temu robiłam test ciążowy i była jedna kreska. Czy nadal jest ryzyko że moge byc w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli jest Pani aktywna seksualnie, to teoretycznie ryzyko ciąży zawsze istnieje. Proszę jednak pamiętać, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej nawet przez kilka miesięcy mogą występować zaburzenia miesiączkowania. Proszę się zatem nie niepokoić, przy czym jeśli miesiączka się nie pojawi proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy