Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i pozytywne testy ciążowe

Witam! Mam 26 lat i mam pytanie. Przez pięć lat brałam tabletki antykoncepcyjne, odłożyłam je i nadal współżyłam bez żadnego zabezpieczenia i już po miesiącu spóźniał mi się okres, więc po dwóch dniach zrobiłam sobie trzy testy ciążowe i wyszły pozytywne, a po kolejnych 3 dniach bolał mnie brzuch i dół pleców no i dostałam miesiączkę. Ogólnie mam większy apetyt od kilku tygodni, tak naprawdę to ciągle jestem głodna i burczy mi w brzuchu, jeśli to nie ciąża to co się ze mną dzieje? Może ktoś mi na to odpowiedzieć? Bo się martwię o siebie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najprawdopodobniej zaszła Pani w ciążę. Gratuluję! Powinna Pani teraz znaleźć lekarza, który będzie prowadził ciążę i umówić się na pierwszą wizytę. Jest to szczególnie ważne na tym etapie, gdyż możliwe będzie precyzyjne oszacowanie wieku ciąży, którego nie sposób ustalić z daty ostatniej miesiączki - nie wiadomo bowiem kiedy wystąpiła owulacja po odstawieniu tabletek. Krwawienie przypominające miesiączkę mogą występować w pierwszym trymestrze, szczególnie w dniach spodziewanych miesiączek i nie muszą świadczyć o niczym niepokojącym. Aby to jednak ustalić z całą pewnością niezbędna jest wizyta u lekarza, do której jeszcze raz zachęcam.

Pozdrawiam serdecznie!