Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych przy negatywnych testach

Witam. Dziś jest 9.12.13 a ostatni okres miałam 19.10.13 i trwał on 4 dni, czyli okresu nie mam juz od ponad 50 dni. 02.12.13 wykonałam test ciążowy i był negatywny. Nie mam żadnych bóli piersi itp jedynie "białawy" śluz. Ostatni raz współzyłam 28.10.13(stosunek z prezerwatywą). Dodam iz odstawiłam tabletki anty 12.09 (brałam je około rok) okres z odstawienia był normalnie 15.09 później kolejny 19.10 i do tej pory brak. Czy w związku z tym mogę być w ciąży? Co jest przyczyną braku okresu?

Witam! Prawdopodobieństwo że jest Pani w ciąży jest w tym przypadku minimalne. Brak okresu może natomiast wynikać z zaburzeń hormonalnych - np. niedoczynności tarczycy czy hiperprolaktynemii. Proszę skonsultować się z ginekologiem który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.