Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych u 52-latki

mam 52 lata do sierpnia brałam pigułki antykoncepcjne i je odstawiłam i już niemam okresu czy to przekwitanie?

Elżbieta Rhone

Witam,
nie napisała Pani czy było krwawienie z odstawienia po odstawieniu tabletek. Jeśli było, a teraz miesiączka się spóźnia to może to być spowodowane działaniem tabletek - zazwyczaj po ich odstawieniu cykle się wydłużają (miesiączki występują rzadziej).