Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle

Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych (yasminelle).Brałam je przez ok.4 lat.Miesiąc temu mój narzeczony wyjechał na dwa m-ce,stwierdziłam że zrobię sobie od nich przerwę,żeby troszkę odtruć organizm.Po skończonym opakowaniu regularnie dostałam okres,następnego blistra nie zaczęłam.Minął ponad miesiąc a ja nadal nie dostałam okresu,pomimo odczuwanego pms i bolących jajników...Czy za miesiąc mogę znowu zacząć brać tabletki?Czy ich działanie będzie skuteczne już w pierwszym tygodniu?
KOBIETA ponad rok temu

Objawy menopauzy

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam działanie tabletek antykoncepcyjnych będzie zachowane jeżeli postąpi Pani zgodnie z zaleceniami producenta. Mam tu na myśli rozpoczęcie nowego opakowania i przyjęcie pierwszej tabletki z blistra w pierwszym dniu krwawienia. Krwawienie o którym Pani wspominała to krwawienie z odstawienia czyli wynikające z gwałtownego spadku poziomu estrogenów. Okres z pewnością się pojawi w niedługim czasie. Być może jego brak wywołany jest wahaniami hormonalnymi.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy