Brak okresu po skończeniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pewien problem a mianowicie chodzio to ze spoznia mi sie okres 3 dzien. Bralam tabletki antykoncepcyjne i juz skonczylam opakowanie ( bylo to moje pierwsze opakowanie ), podczas samej koncowki tabletek doszlo do stosunku pomiedzy mna a partnerem i martwie sie ze jestem w ciazy, czy moze tabletki ktore bralam regularnie zapobiega zaplodnieniu? Prosze o pomoc. Pozdrawiam Marta.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam1
Regularne stosowanie tabletek zabezpiecza przed ciążą także w okresie siedmiodniowej przerwy. Proszę pamiętać o kontynuowaniu stosowania antykoncepcji po siedmiodniowej przerwie. Krwawienie powinno wystąpić w trakcie przerwy. W przeciwnym wypadku warto skonsultować się z ginekologiem.