Brak okresu po sześciu miesiącach od porodu

Witam.urodziłam syna 5 lipc i pierwsza miesiaczka pojawila mi sie 25.09.2013,kolejna 18.10.2013,kolejna 12.11.2013 i ostatnia 6.12.2013.dziś jest 6 stycznia a okresu dalej nie mam.dodam że karmiłam piersia tylko 3 mies.robilam test ciążowy i wynik wyszedł ujemny.czy to normalne ze przez kilka mies pojawia się miesiaczka a potem nagle nie? jak dlugo poporodzie normuje sie cykl miesiaczkowy? bardzo prosze o odpowiedz.Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaburzenia miesiączkowania mogą utrzymywać się do 6 miesięcy po porodzie. Po tym czasie zalecany jest kontakt z ginekologiem.