Brak okresu po tabletce po

Witam, miesiąc temu byłam u ginekologa który przepisał mi tabletkę "PO", oraz wypisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne. Tabletkę "PO" wzięłam po około 40 godzinach po stosunku. 2 tyg. później dostałam okres bez opóźnienia i w tym samym dniu wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, okres wydłużył mi się z 5 na 7 dni. W ciągu tamtego miesiąca zdarzało mi się wziąć tabletkę z 40 min poślizgiem, ale dla pewności zabezpieczaliśmy się prezerwatywa. Paczka mi się skończyła i w ciągu 7 dniowej przerwy(03.06 - 09.06) nie dostałam okresu, ale kilkudniowe plamienie, wyliczyłam sobie, że okres według starego cyklu powinien być dziś (12.06). Nie wiem co robić, bo minęły już 2 dni od rozpoczęcia nowej paczki, a ja nadal nie mam krwawienia? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozpoczęła Pani nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Leki te powodują blokadę wystąpienia miesiączki, więc podczas ich przyjmowania nie dostanie Pani okresu. Nie ma jednak powodów do zmartwień, ponieważ miesiączka wystąpiła podczas 7-dniowej przerwy. To nie jest tak, że tylko obfite krwawienie jest miesiączką. Każde krwawienie czy plamienie w trakcie 7-dniowej przerwy jest okresem. Po prostu czasem ten okres jest mniej a czasem bardziej obfity.