Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu po wyjęciu spirali

Witam przez dwa lata miałam spirale miedzianą , musiałam ją usunąć gdyż miałam krwawienia praktycznie 3 tygodnie w miesiącu, raz lekkie plamienia a raz mocne krwotoki, od wyjęcia spirali mija dwa miesiące i w dalszym ciągu nie dostałam okresu, podczas stosunków stosowaliśmy z mężem prezerwatywy mimo to zrobiłam już 3 testy ciążowe w odstępach tygodniowych i nic nie wykazały.. co to może być ? I dlaczego tak się dzieje?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Wkładka miedziana, niewydzielająca hormonów, nie powinna wpływać na Pani gospodarkę hormonalną zarówno w czasie stosowania jak i po jej wyjęciu. Wykluczenie ciąży było prawidłową reakcją na brak miesiączki. Istnieje ryzyko, że mogło dojść do poważnego uszkodzenia endometrium macicy, które spowodowało silne krwawienie w czasie stosowania wkładki, a obecnie powoduje brak krwawienia, gdy powinno dojść do miesiączki. Jeśli do menstruacji nie dojdzie w bliskim terminie, proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety