Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu po wyjęciu spirali

Witam przez dwa lata miałam spirale miedzianą , musiałam ją usunąć gdyż miałam krwawienia praktycznie 3 tygodnie w miesiącu, raz lekkie plamienia a raz mocne krwotoki, od wyjęcia spirali mija dwa miesiące i w dalszym ciągu nie dostałam okresu, podczas stosunków stosowaliśmy z mężem prezerwatywy mimo to zrobiłam już 3 testy ciążowe w odstępach tygodniowych i nic nie wykazały.. co to może być ? I dlaczego tak się dzieje?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Wkładka miedziana, niewydzielająca hormonów, nie powinna wpływać na Pani gospodarkę hormonalną zarówno w czasie stosowania jak i po jej wyjęciu. Wykluczenie ciąży było prawidłową reakcją na brak miesiączki. Istnieje ryzyko, że mogło dojść do poważnego uszkodzenia endometrium macicy, które spowodowało silne krwawienie w czasie stosowania wkładki, a obecnie powoduje brak krwawienia, gdy powinno dojść do miesiączki. Jeśli do menstruacji nie dojdzie w bliskim terminie, proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy