Brak okresu po wyjęciu spirali

Witam przez dwa lata miałam spirale miedzianą , musiałam ją usunąć gdyż miałam krwawienia praktycznie 3 tygodnie w miesiącu, raz lekkie plamienia a raz mocne krwotoki, od wyjęcia spirali mija dwa miesiące i w dalszym ciągu nie dostałam okresu, podczas stosunków stosowaliśmy z mężem prezerwatywy mimo to zrobiłam już 3 testy ciążowe w odstępach tygodniowych i nic nie wykazały.. co to może być ? I dlaczego tak się dzieje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wkładka miedziana, niewydzielająca hormonów, nie powinna wpływać na Pani gospodarkę hormonalną zarówno w czasie stosowania jak i po jej wyjęciu. Wykluczenie ciąży było prawidłową reakcją na brak miesiączki. Istnieje ryzyko, że mogło dojść do poważnego uszkodzenia endometrium macicy, które spowodowało silne krwawienie w czasie stosowania wkładki, a obecnie powoduje brak krwawienia, gdy powinno dojść do miesiączki. Jeśli do menstruacji nie dojdzie w bliskim terminie, proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!