Brak okresu po wyłyżeczkowaniu macicy

Miałam wyłyżeczkowanie macicy po stwierdzeniu braku bicia serca zarodka. Minęło prawie 6 tygodni i nie dostałam okresu. Po zabiegu krwawienia też były znikome.

Jaki jest czas od zabiegu bez miesiączki, kiedy powinnam zgłosić się do lekarza?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Miesiączka najczęściej pojawia się 4-6 tygodni po zakończonym krwawieniu związanym z poronieniem. Nie jest to jednak ścisłą regułą! Jeśli od czasu poronienia współżyła Pani płciowo, to możliwe, że zaszła Pani w ciążę. Gdyby wykonała Pani teraz test ciążowy, jego wynik mógłby jednak być zafałszowany przez utrzymujące się w Pani krwi podwyższone stężenie beta hCG jako pozostałość po poronionej ciąży.
Jeśli nie ma Pani żadnych dolegliwości (plamienia, ból w podbrzuszu, gorączka), to nie ma powodów do niepokoju. Radzę odczekać jeszcze spokojnie do dwóch miesięcy po zakończonym krwawieniu i jeśli miesiączka nadal nie pojawi się- udać się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!