Brak okresu po zakończeniu kuracji lekiem Duphaston a wyniki badań hormonalnych

Witam bardzo serdecznie.Mam 43 lata. Od sierpnia bralam Duphaston od 16 dc przez 10 dni przez 3 miesiace z powodu obfitych miesiaczek.Niepokoi mnie fakt, ze od czasu przyjecia ostaniej tabletki, tj. 16.11 nie mam miesiaczki.Ciaza jest wykluczona a moje wyniki badan sa nastepujace:Tsh 1, 22, E2 22, 7; progesteron 1, 29; prl 6, 25 na dzien 18.12.2013.Co moze byc przyczyna braku miesiaczki. Dodam, ze od listopada odczuwam fale goraca.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana jest konsultacja z ginekologiem oraz ocena endometrium. Możliwe iż wahania hormonalne spowodowały zatrzymanie okresu.