Brak okresu podczas 7-dniowej przerwy między przyjmowaniem tabletek - czy to przez odchudzanie?

Witam, mam 19 lat, biorę tabletki antykoncepcyjne od pół roku. W trakcie przyjmowania ostatniej serii, pod koniec 2 tygodnia kochałam się z partnerem (był to stosunek przerywany) i tego też dnia zapomniałam przyjąć tabletkę. Przypomniało mi się następnego dnia z rana i zażyłam ją przed upływem 12 godzin. Później przyjmowałam tabletki o ustalonej porze. Teraz mam 3 dzień 7-dniowej przerwy, a okresu nadal nie mam. Zwykle pojawia się on właśnie 3 lub 4 dnia, ale teraz nie czuję się tak jakbym miała dostać okres. Przez ostatni miesiąc dość intensywnie się odchudzałam, z 52 kg schudłam do 46 kg. Czy niewystąpienie miesiączki może być spowodowane moim błędem w przyjmowaniu tabletek, czy można to wykluczyć? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli ominięta tabletka zostanie przyjęta w ciągu 12 godzin to nie dochodzi do obniżenia skuteczności tabletek.
Przyznam, że jak na razie nie widzę najmniejszego powodu do niepokoju. Krwawienia może wystąpić w dowolnym dniu przerwy bez jakichkolwiek powikłań. Najważniejszy jest fakt, że do krwawienia w ogóle doszło.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną niewystąpienia krwawienia o czasie jest Pani dieta.
Proszę spokojnie poczekać kilka dni. Jeśli do krwawienia faktycznie nie dojdzie w tym cyklu wskazane będzie wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem nowego blistra.

Pozdrawiam