Brak okresu podczas 7-dniowej przerwy po ciąży

Witam, mam 28 lat. Od 3 miesiecy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Jestem 5 miesiecy po ciężkim porodzie zakończonym cesarką. Do tej pory okres przychodził dokładnie co 24 dni, a w tym miesiącu nadal brak, choć ostatnią tabletkę przyjęłam 30.11.2009 r. Dziś już zaczyna się 4 dzień po odstawieniu tabletek, a okresu nie ma nadal. Bardzo się boję kolejnej ciąży i nie planuję mieć kolejnego dziecka, stad moje pytanie. W przyszłym tygodniu rozpoczynam nowe opakowanie i co w związku z tym - czy przyjąć nomalnie tabletkę, czy czekać aż okres wystąpi?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie podczas 7-dniowej przerwy następuje zwykle 2-4 dnia przerwy. Jeśli kobieta zażywała tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, to brak krwawienia nie musi oznaczać ciąży. Jednak przed rozpoczęciem nowego opakowania należy wykluczyć ciążę - np. testem ciążowym. Nowe opakowanie należy rozpocząć 8. dnia po zakończeniu poprzedniego (po zrobieniu 7 dni przerwy), bez względu na to, czy krwawienie ustąpiło, czy nie.

Pozdrawiam!